Atrakcje w okolicy

Babia Góra

Babiogórski Park Narodowy. W trakcie wędrówki licznymi szlakami, spotykamy się z bogatą fauną i florą Babiogórskiego Parku Narodowego.

Zobacz więcej

Orawski Park Etnograficzny

Skansen Orawski Park Etnograficzny w Zubrzycy Górnej. W skansenie znajdują się domy, wiejskie warsztaty rzemieślnicze, szkoła, dwie karczmy, dzwonnica oraz dwór.

Zobacz więcej

Okolica

Okolica. Zubrzyca leży na trasie Głównego Szlaku Beskidzkiego- czerwony szlak długości 500km. Godne polecenia są też inne szlaki turystyczne przebiegające przez malownicze tereny Orawy.

Zobacz więcej

Wypasiona Dolina

W Zubrzycy Górnej znajduje się miejsce do aktywnego wypoczynku. Zarówno dorośli jak i dzieci mogą skorzystać z bezpiecznych atrakcji. To między innymi park linowy o różnym stopniu trudności, kąpielisko, podgrzewane beczki, paintball i wiele innych atrakcji.

Zobacz więcej

Imprezy kulturalne

Imprezy regionalne i kulturalne. Zapraszamy również na liczne imprezy regionalne takie jak Orawskie Lato, Święto Borówki, Gminne dożynki, Świętojańskie Zwyki i inne, na których mają Państwo okazję zapoznać się z tradycją, kulturą i gwarą regionu.

Zobacz więcej

Korona Ziemi

W pobliskiej Zawoi znajduje się Centrum Górskie Korona Ziemi.
W centrum znajduje się 9 makiet najwyższych szczytów górskich wchodzących w skład tzw. Korony Ziemi oraz makieta Królowej Beskidów – Babiej Góry..

 

 

Zobacz więcej

Zima

Zima/ wyciągi. W odległości 10 km znajdują się wyciągi narciarskie. Wyciąg w Orawce świetnie nadaje się dla początkujących narciarzy.

Zobacz więcej